Rrëshqitje dheu në rrugën Zubin Potok-Dren

02 dhjetor 20:32

Ministria e Infrastrukturës (MI), ka bërë të ditur se në orët e pasdites së sotme, në rrugën që lidhë Zubin Potokun me fshatin Dren, ka pësuar rrëshqitje Fillimisht për të rritur sigurinë për pjesëmarrësit në komunikacion, është sinjalizuar vendi me shenjat që paralajmërojnë rrezikun, ndërsa kompania ka filluar të marr masat për sanimin e rrëshqitjes, dhe kthimin e normalitetit në ketë segment rrugor. “MI kërkon nga vozitësit të përdorin rrugë alternative deri në zgjidhjen e këtij problem”, thuhe në komunikatën e MI.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një gol i Pique në minutën e 36-të dhe një…