Shqiptari Gjoni Plaokaj do të përballet me francezin Demonceaux

25 shtator 22:47

Sportisti me prejardhje shqiptare Gjon Palokaj është sportisti i radhës që po shkëlqen në botë. Palokaj garon në sporte ekstreme përkatësisht në kafaz – UFC.

Ai në shtator të vitit të kaluar e mposhti Martin Uhlich dhe e fitoi brezin të cilin tash duhet ta mbrojë.

Në fakt, Palokaj do të garojë më 9 tetor ndaj francezit Arthur Demonceaux, i cili ka gjashtë fitore dhe dy humbje. Palokaj ka regjistruar pesë fitore dhe një humbje.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar që të…