Sot fillon faza e dytë, përballen Kosova – Ukraina

07 gusht 2019 | 11:57

Sot (e mërkurë) fillon faza e dytë e grupeve. Dy vendet e para nga faza e parë e grupeve kanë formuar dy grupe të reja, me nga katër ekipe.

Dy përfaqësueset e para të grupit do të luftojnë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale. Kroacia, Izraeli, Irlanda dhe Britania e Madhe janë në njërin grup, derisa në tjetrin janë: Turqia, Rumania, Finlanda dhe Bullgaria. Kosova është në grup me Islandën, Ukrainën dhe Greqinë. Këto kombëtare luftojnë për pozitat 9-12.

Fillimisht Kosova të mërkurën do të përballet me Ukrainën, më pas me Islandën të premten dhe të dielën ndeshjen e fundit ndaj Greqisë. Të dielën përfundon Evropiani në Prishtinë, kur zhvillohet ceremonia mbyllëse dhe finalja.

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kompania “Google” tejkalon “Apple”, pasi është tashmë kompania me rezerva…