Tërnava: Xhamia qendrore do të ndërtohet këtë vit

16 qershor 2018 | 09:16

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë me dije se xhamia qendrore në kryeqytet do të ndërtohet këtë vit.

“Me kësmetxhamia qendrore do nisë së ndërtuari këtë vit. Jemi në fazën e fundit të përpilimit të projektit. Pasi të përfundojë projekti do të aplikojmë për leje dhe do tanisim ndërtimin e xhamisë. E përsëris, me kësmet të Zotit, xhamia do nisë këtë vit”, ka thënë Tërnava për gazetën “Epoka e re”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, nuk ka fjalë…