Tottenhami kualifikohet në çerekfinale

05 mars 22:56

Pas Ajaxit, Totteham Hotspur është skuadra e dytë që është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra angleze e kishte fituar ndeshjen e parë në Angli me rezultat 3-0, kurse sonte e mposhti sërish Borussia Dortmundin me rezultat 1-0, dhe në këtë mënyrë regjistron një sukses të madh. Pjesa e parë u mbyll pa gola, kurse golin e vetëm e shënoi Harry Kane, në minutën e 49-të.

Dortmundi u mundua të rikthehet në lojë dhe është paraqitur mirë, por nuk arriti të shënon as golin e nderit në dy ndeshjet e zhvilluara ndaj “Spurs”.

/Epoka e re/  

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionia e Evropës, Real Madrid është eliminuar nga Liga e…