Vëllaznimi me fitore eliminohet nga Kupa

01 maj 2019 | 17:19

Skuadra e Vëllanzimit nga Gjakova ka arritur fitore në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales ndaj Trepçës ‘89 (0-1), por është eliminuar nga gara e Kupës.

Në fakt, 89-shi arriti fitore në ndeshjen e parë në Gjakovë me rezultat 0-4 dhe kjo ishte përcaktuese për skuadrën që kualifikohet në finale.

Fitoren skuadrës kuqezi ia siguroi Fatlum Gashi me golin e shënuar në pjesën e parë. Në finale skuadra e Trepçës ‘89 do të takohet me Feornikelin.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liderja e IPKO Superligës, Feronikeli pa ndonjë problem ka arritur…