Veseli premton zhvendosjen e pagesës së TVSH-së, jo më në kufi, por kur ndodh transaksioni

22 shtator 11:44

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, në një takim me biznesmenë, ka thënë se qeveria e tij do ta praktikojë një politikë të re për pagesën e TVSH-së, e cila deri më tash ishte barrë e madhe për shumë biznesmenë, sepse ajo duhej të paguhej në kufi, ende pa e shitur produktin.

“Rritja dhe zhvillimi i bizneseve në ekonomitë e tregut nxit rritjen dhe zhvillimin ekonomik në çdo vend, në çdo shoqëri. Ne, për herë të parë në rajonin tonë, do ta bëjmë zhvendosjen e pagesës së Tatimit mbi Vlerën e Shtuar nga kufiri në brendësi të vendit, aty ku ndodh transaksioni mes shitësit dhe blerësit”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Rritja dhe zhvillimi i bizneseve në ekonomitë e tregut nxit rritjen dhe zhvillimin ekonomik në çdo vend, në çdo shoqëri….

Gepostet von Kadri Veseli am Sonntag, 22. September 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sezoni final i Fronit të Shpatave ka ndarë fansat por…