Williamsi i bashkohet Halepit në finale

11 korrik 17:29

Pas Simona Halep finalen në konkurrencën e femrave në Wimbledon e ka siguruar edhe Serena Williams.

Kjo e fundit është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, duke e mposhtur lehtësisht, 6-1 dhe 6-2. Kjo është finalja e 11 e Williams në Wimbledon, teksa shtatë herë e ka ngritur lart trofeun.

Williams do të kërkojë në finale titullin e 24 Grand Slam në karrierë në përballje me Serena Williams.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Reprezentuesi i Kosovës në futboll, Besar Halimi pritet të largohet…