Xhudistët kërkojnë medalje në ‘Marrakech 2019’

17 tetor 2019 | 11:21

Tre xhudistët tanë: Flaka Loxha (-57 kg), Laura Fazliu (-63 kg) dhe Shpat Zekaj (-100 kg) do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Botëror të Juniorëve që ka filluar të mërkurën në Marrakech të Marokut.

Flaka dhe Laura garojnë sot (e enjte), ndërsa Shpati të shtunën. Flaka dhe Laura vijnë pas medaljeve të bronzta të fituara në evropianin e juniorëve.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në…