Zv/ministri Shkodra takon ish kryeministrin e Turqisë, Ahmet Davutoglu

16 shkurt 20:57

Zëvendës ministri i Punëve të Brendshme, Selami Shkodra së bashku me një grup profesorësh dhe me rektorin e Kolegjit Iliria, kanë takuar ish kryeministrin e Qeverisë të Republikës së Turqisë Ahmet Davutoglu.

Shkodra përmes një statusi në rrjetin social facebook ka thënë se Davutoglun e kanë falënderuar për kontributin e dhënë për Kosovën.

Statusi i plotë:

S’bashku me një grup profesoresh dhe me rektorin e Kolegjit “Iliria” takuam ish kryeministrin e qeverisë së Republikës së Turqisë prof.dr.Ahmet Davutoglu, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë me ftesë të institucioneve të vendit për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, të njetin e falemnderum për kontributin e dhënë për Kosovën nga pozita e ministrit të jashtem dhe e Kryeministrit të Turqisë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së…