Bahtiri: Dëshmorët ranë për bashkim, jo për ndryshim të kufijve

20 janar 2019 | 16:47

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se dëshmorët e kombit kanë rënë heroikisht për bashkim, dhe jo për ndryshim të kufijve.

“Gjaku i derdhur i dëshmorëve ka bërë që ne sot të jetojmë në liri. Por këta burra nuk luftuan për ndryshim kufijsh dhe ndarje të Mitrovicës. Sot o kurrë duhet të bashkohemi që t’i dalim zot atdheut”, ka thënë Bahtiri gjatë akademisë përkujtimore kushtuar dëshmorëve të kombit, Sami Gashi dhe Afrim Hajrizi.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në veri të Mitrovicës të banuar me shumicë serbe një…