Haradinaj bën deklaratën e fortë: Nëse bashkohet Shqipëria dhe Kosova

24 nëntor 22:24

Kryeministri Ramush Haradinaj është i ftuar sonte në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit në Shqipëri.

Haradinaj ka dhënë një deklaratë të fortë në lidhje me bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Moderatori Ermal Mamaqi e pyeti kryeministrin Haradinaj se nëse bashkohen Shqipëria dhe Kosova cili do të japë dorëheqjen nga posti i kryeministrit Haradinaj apo Rama.

Pa u menduar fare Haradinaj e ngriti dorën dhe u përgjigj se ai do të jepte dorëheqje. “E jap unë, pse jo”, u shpresa Haradinaj, duke treguar se është e madhe dëshira për të pasur një komb të bashkuar.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Skenderajt është bërë gati për të festuar 28…