Liverpool 4-0 Southampton, notat e lojtarëve – Shkëlqen Salah

01 shkurt 18:22

Liverpooli ka arritur të shënojë fitore të thellë 4-0 ndaj Southamptonit në takimin e vlefshëm për javën e 25-të në Ligën Premier.

Reds kanë marrë edhe fitoren e 24-të nga 25 ndeshje gjithsej në kampionat, duke vazhduar sigurt rrugën drejt titullin kampion.

Golat në këtë fitore të Reds u shënuan nga Alex Oxlade-Chamberlain (47’), Jordan Hernderson (60’) dhe Mohamed Salah (72’, 90’).

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte ylli egjiptian, Salah, i cili u vlerësua me notë 9.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për Nathan Redmond që u notua me 5.4./Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Siç raporton ‘TV Sitel’, në laboratori në Nish të Serbisë…