Pamje të rralla, Tornado godet Shqipërinë

15 qershor 2018 | 21:19

Një tornado në përmasa të vogla është regjistruar pasditen e sotme grykëderdhjen e Vjosës pranë zonës së Pishporo në Fier.

Nga pamjet e regjistruara nëpërmjet celularëve shihet fenomeni i rrallë natyror për brigjet shqiptare.
Ai u krijua rreth 2 kilometra larg nga bregu në det, por mund të shihej me sy të lirë dhe ka tërhequr vëmendjen e banorëve të zonës.
Pas disa minutash gjithçka është kthyer në normalitet./tvklan

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një grua është vrarë dhe katër persona tjerë janë plagosur…