U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

27 nëntor 22:12

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë.

Në këtë takim kryebashkiuaku Veliaj, u shpreh se ka diskutuar edhe me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ku thotë se ka kërkuar nga ai që të bëhët liberalizimi dhe komplet dhënia e pasaportave për Kosovën.

Unë i propozova edhe Presidentit, i kam thënë edhe Edit, ne duhet me i liberalizu komplet dhënien e pasaportave për Kosovën”, është shprehur Velija.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë me…